Zdrowie i Uroda

6 powodów, dla których warto wybrać depilację laserową laserem Vectus

6 powodow, dla ktorych warto wybrac depilacje laserowa laserem Vectus

W wielu renomowanych salonach i gabinetach kosmetycznych coraz większą popularnością cieszy się depilacja laserowa laserem Vectus. Sprzęt stosowany przy tego rodzaju depilacji wykorzystuje nowoczesne technologie, które zostały opracowane oraz kompleksowo sprawdzone przez naukowców. Poniżej znajdziecie 6 powodów, dla których depilacja laserowa Vectus cieszy się takim powodzeniem.

Bezpieczeństwo

Urządzenie przeznaczone do laserowego usuwania owłosienia zostało skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić klientowi pełne bezpieczeństwo w trakcie wykonywania całej procedury. Ważnym elementem lasera jest czytnik melaniny Skintel, który bada jej poziom i automatycznie dobiera odpowiednią długość fali i optymalny czas naświetlania. Niemal całkowicie redukuje to ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów, takich jak oparzenia i nadmierne podrażnienie skóry. Warto również podkreślić, że depilacja laserowa Vectus oparta jest na technologii fototermolizy selektywnej – światło absorbowane jest wyłącznie przez aktywną melaninę znajdującą się w łodydze włosa, dlatego otaczające go tkanki nie ulegają uszkodzeniu.

Skuteczność

Seria zabiegów z użyciem lasera Vectus zapewnia dużą skuteczność, eliminując niemal 100% zbędnego owłosienia. Warto pamiętać, że podczas depilacji usuwane są wyłącznie włoski znajdujące się w fazie wzrostu, dlatego wspomniana metoda wymaga wykonania kilku zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Czytnik Skintel, który zapewnia dopasowanie mocy lasera do poziomu barwnika w skórze, umożliwia zastosowanie maksymalnie silnej wiązki, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. Wspomniany element ma więc kluczowy wpływ na skuteczność tej metody depilacji.

Komfort i brak bólu

Z uwagi na zastosowanie rozwiązań chłodzących skórę, depilacja laserowa laserem Vectus jest całkowicie bezbolesna. Na głowicy urządzenia umieszczono bowiem szkło szafirowe o właściwościach łagodzących. Laser wykorzystuje także technologię Advanced Contact Cooling, która zapewnia chłodzenie skóry nie tylko podczas emisji światła, ale również bezpośrednio po przeprowadzonej depilacji. Poziom chłodzenia dopasowany jest do temperatury osiąganej przez nagrzane tkanki, dlatego depilacja laserowa Vectus jest w pełni komfortowa.

Szybkość

Wybór depilacji wykorzystującej laser Vectus oznacza znaczną oszczędność czasu, gdyż większość zabiegów trwa zaledwie kilka minut. Efekt ten zapewnia zaawansowany technologicznie system Photon Recycling, który sprawa, że światło, które odbije się od skóry, zamiast przeniknąć do jej struktury, zostaje zaabsorbowane przez urządzenie i ponownie wykorzystane. Poprzez takie działanie system ten w wydajny sposób skraca czas trwania całej procedury usuwania zbędnego owłosienia.

Niewielka ilość zabiegów i trwałe efekty

Pełny efekt zazwyczaj widoczny jest po przeprowadzeniu od 4 do 8 krótkich sesji w odstępie kilku tygodni pomiędzy poszczególnymi wizytami w salonie kosmetycznym. W dłuższej perspektywie depilacja laserowa laserem Vectus jest źródłem oszczędności nie tylko czasu, ale również pieniędzy, które trzeba byłoby przeznaczyć na czasochłonne metody o charakterze doraźnym. W odróżnieniu od nich laserowe usuwanie owłosienia jest wygodne i przynosi trwałe efekty.

Uniknięcie wrastających włosków

Problem wrastania włosków bardzo często powstaje w wyniku usuwania owłosienia za pomocą wosku, pasty cukrowej czy depilatora. Włoski wrastają, jeśli są zbyt słabe by przebić się na powierzchnię skóry. W takiej sytuacji dochodzi do zapalenia mieszka włoskowego, które powoduje duży dyskomfort związany z podrażnieniem i swędzeniem skóry oraz pojawieniem się krostek. Wszystkim osobom, które zmagają się ze wspomnianą dolegliwością, zalecana jest depilacja laserowa, która pozwala dotrzeć do podskórnej części włosa, a tym samym skutecznie usunąć nawet wrośnięte włoski.

Na rynku dostępne są rozmaite metody usuwania owłosienia, ale najlepsze efekty gwarantuje depilacja laserowa laserem Vectus. Bezpieczeństwo, skuteczność, komfort oraz szybkość zabiegu to tylko niektóre zalety użycia wspomnianego lasera.

Related Articles

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne – dla kogo będą dobrym wyborem?

Redakcja

Chleb pszenny – czy warto z niego zrezygnować?

Redakcja

Licówki porcelanowe – kiedy warto je wykonać?

Redakcja

Dodaj komentarz