Zdrowie i Uroda

Accent Prime, czyli modelowanie sylwetki przy pomocy fal radiowych i ultradźwięków

modelowanie sylwetki

Czy można poprawić wygląd ciała bez ingerencji chirurgicznej, w przypadku, gdy zbilansowana dieta i regularne ćwiczenia okazują się niewystarczające? Czy możliwe jest trwałe pozbycie się cellulitu? W takich przypadkach ciekawym rozwiązaniem może okazać się Accent Prime, czyli innowacyjne urządzenie, które cieszy się dużym uznaniem w świecie medycyny estetycznej.

Accent Prime – właściwości zabiegu

Accent Prime to urządzenie, które przy pomocy fal ultradźwiękowych i radiowych, pozwala na bezpieczne ujędrnienie skóry w wybranych partiach ciała oraz wspomaga modelowanie i wyszczuplanie sylwetki. Znajduje szczególne uznanie wśród osób, które pomimo stosowania ćwiczeń oraz diety, nie są w stanie pozbyć się zalegającej tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, bioder, ud czy pośladków. Accent Prime wytwarza drgania, które niszczą błony komórek tłuszczowych, co skutkuje ich stopniowym rozkładem, a w dalszej kolejności wydaleniem z organizmu przy pomocy układu limfatycznego.

Na czym polega zabieg?

W pierwszym etapie zabiegu wykorzystuje się fale ultradźwiękowe, które emituje specjalna głowica przykładana do skóry w wybranych partiach ciała. Do drugiego etapu mającego na celu modelowanie sylwetki, niezbędne jest wygenerowanie fal radiowych unipolarnych o częstotliwości 40,68 MHz. To właśnie głowica urządzenia w kontakcie z ciałem, przy użyciu wcześniej wspomnianych fal, podgrzewa skórę i znajdujące się pod nią tkanki. W dalszym etapie następuje pobudzenie krwi, umożliwiającej sprawne pozbycie się uszkodzonych komórek oraz odczepionego z nich tłuszczu. Następnie dochodzi do syntezy włókien kolagenowych, dzięki czemu możliwe jest skuteczne usuwanie cellulitu, poprawa jędrności skóry oraz zmniejszenie widoczności rozstępów. Accent Prime posiada talerzową głowicę masującą, która odpowiada za równomierne rozchodzenie się fal radiowych i ultradźwiękowych oraz chłodzenie tkanek, w trakcie wykonywania procedury. Przeciętny czas trwania zabiegu wynosi 20-45 minut. Najlepsze rezultaty można osiągnąć, poddając się serii kilku zabiegów.

Dla kogo przeznaczony jest Accent Prime?

Zabiegi tego typu znajdą zastosowanie przede wszystkim wśród osób zmagających się z problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej, walczących o wyszczuplanie ciała i wymodelowanie sylwetki. Accent Prime przeznaczony jest również dla osób borykających się z problemami, takimi jak rozstępy, przebarwienia czy wiotkość i niska elastyczność skóry. Zabieg zapewnia oczywiście również skuteczne usuwanie cellulitu.

Bezpieczeństwo i zalecenia pozabiegowe

Zabieg jest w całości bezinwazyjny, w pełni bezpieczny oraz komfortowy, dlatego może być z powodzeniem stosowany nawet w obszarach, w których skóra jest niezwykle delikatna (np. dekolt, szyja). Po zabiegu niewymagana jest rekonwalescencja, a pacjent zwykle jest w stanie powrócić do swoich codziennych obowiązków bezpośrednio po jego wykonaniu. Specjaliści zalecają jednak, aby stosować się do kilku prosty zaleceniem, takich jak spożywanie dużej ilości wody, unikanie sauny i gorących kąpieli oraz powstrzymanie się od intensywnych ćwiczeń fizycznych. Accent Prime pozwala na uzyskanie długotrwałych efektów w relatywnie krótkim czasie.

Bezinwazyjność, wysoka skuteczność, pełny komfort i brak okresu rekonwalescencji to podstawowe zalety zabiegu Accent Prime. Każdy, kto zmaga się z nawracającym cellulitem, obwisłą skórą lub przerostem tkanki tłuszczowej, w niektórych partiach ciała, powinien wybrać się na konsultację w gabinecie medycyny estetycznej.

Related Articles

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne – dla kogo będą dobrym wyborem?

Redakcja

Laserowe zamykanie naczynek – kompendium wiedzy

Redakcja

Chleb pszenny – czy warto z niego zrezygnować?

Redakcja

Dodaj komentarz