Motoryzacja

Nowa Honda HR-V wyłącznie w wersji hybrydowej – co jeszcze warto wiedzieć o modelu?

HR-V

Honda HR-V to model produkowany przez japoński koncern motoryzacyjny od 1999 roku. W ostatnim czasie firma zaprezentowała trzecią generację samochodu. Nowoczesny SUV stylizowany na coupè wpisuje się w strategię Hondy, polegającą na stopniowym odchodzeniu od silników spalinowych. Auto w Europie oferowane będzie wyłącznie z silnikami hybrydowymi.

Kierunek elektryczność

Zgodnie z zapowiedzią nowego szefa koncernu, wszystkie samochody Honda produkowane od 2040 roku mają być neutralne pod względem emisji spalin. Oznacza to całkowitą rezygnację z silników spalinowych na rzecz elektrycznych. Początkowo w sprzedaży dostępne będą auta elektryczne i hybrydy, takie jak Honda HR-V trzeciej generacji. To nowoczesny samochód wyposażony w hybrydowy układ napędowy e:HEV. Jego charakterystyczną cechą są trzy tryby jazdy uruchamiane automatycznie w zależności od warunków w sposób niezauważalny dla kierowcy. Honda określa swój samochód mianem samoładującej się hybrydy. Oznacza to, że po rozładowaniu akumulatorów  uruchamia się silnik spalinowy, którego zadaniem jest doładowywanie ogniw. Pozwala to zredukować ilość spalanego paliwa i zmniejszyć poziom emisji spalin.

Minimalizm i nowoczesność

Honda HR-V trzeciej generacji wyróżnia się oryginalną linią nadwozia. W oczy rzuca się przede wszystkim duża atrapa chłodnicy, która świetnie komponuje się z wąskimi, podłużnymi reflektorami. Proporcjonalna konstrukcja o prostych kształtach cechuje się minimalizmem i dynamiką. Pochylenie przedniej szyby oraz schowanie klamek tylnych drzwi w słupkach stanowi nawiązanie do pojazdów typu coupè. Dzięki temu zabiegowi auto sprawia wrażenie pojazdu dwuosobowego. Całkowita długość samochodu wynosi 4,3 m, szerokość to 1,8 m, a wysokość 1,5 m. Rozstaw osi to 261 cm. Spore gabaryty sprawiają, że wnętrze jest duże i przestronne. Co istotne, zastosowanie elementów napędu hybrydowego nie wpłynęło na ograniczenie miejsca w kabinie. Umieszczenie zbiornika paliwa w przedniej części pozwoliło zamontować charakterystyczną dla marki Honda tylną kanapę Magic Seats wyposażoną w praktyczny system składania. Podobnie jak linia nadwozia, deska rozdzielcza wyróżnia się elegancją i nowoczesnością z zachowaniem minimalizmu. Zastosowanie klasycznych pokręteł sprawia, że obsługa samochodu jest prosta i intuicyjna.

Bezpieczeństwo i dostęp do multimediów

Honda HR-V to samochód wyposażony w wiele nowoczesnych systemów bezpieczeństwa. Do najważniejszych zaliczyć należy system minimalizujący skutki potrącenia pieszych lub kolizji z innymi pojazdami, udoskonalony asystent martwego pola, system kontroli zjazdu ułatwiający poruszanie się po stromych powierzchniach czy też nowy tempomat adaptacyjny, kontrolujący odległość od poprzedzającego pojazdu. W modelu tym zastosowano również całkowicie nowy system multimediów wyposażony w duży 9-calowy ekran dotykowy i 7-calowy wyświetlacz najważniejszych informacji. Intuicyjne rozwiązania pozwalają na płynne przełączanie pomiędzy wybranymi aplikacjami bez odrywania wzroku z drogi. Aktualizacja systemu odbywać się będzie w sposób zdalny.

Honda HR-V trzeciej generacji to nowoczesny samochód hybrydowy, stworzony z wykorzystaniem zaawansowanych technologii. Samochód wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem zewnętrznym oraz funkcjonalnością. Zastosowanie silnika hybrydowego wpływa na ograniczenie poziomu emisji spalin, co jest zgodne ze strategią rozwoju marki Honda.

Related Articles

O czym informuje klasa karetki wózka widłowego?

Redakcja

Niestandardowe metody wykorzystania autolawety – poradnik

Redakcja

Dream D-Type, czyli co nieco o początkach Hondy

Redakcja

Dodaj komentarz