Motoryzacja

Automatycznej rejestracja przebiegu służbowego i prywatnego dzięki WEBFLEET Logbook

Automatycznej rejestracja przebiegu słuzbowego i prywatnego dzieki WEBFLEET Logbook

WEBFLEET uznawana jest obecnie za jedną z najpopularniejszych platform do zarządzania flotą w Europie. Mnogość różnorodnych rozwiązań i narzędzi, które oferuje użytkownikom, sprawia, że z łatwością można dopasować jej funkcje do potrzeb każdego klienta. Wśród szeregu aplikacji na szczególną uwagę zasługuje WEBFLEET Logbook, czyli automatyczna rejestracja przebiegu prywatnego i służbowego. To nowoczesne narzędzie przydatne w każdej firmie transportowej, umożliwiające rejestrację kilometrażu i sprawne rozliczanie podróży.

Jak działa WEBFLEET Logbook?

WEBFLEET Logbook pełni funkcję automatycznej karty drogowej stworzonej z myślą o użytkownikach profesjonalnych. Dane na temat poszczególnych podróży są na bieżąco rejestrowane i przechowywane bez konieczności ingerencji ze strony użytkownika. Oprócz kilometrażu system może rejestrować również dodatkowe dane, takie jak cel podroży, adresy lub inne dane kontaktowe, a także dodatkowe notatki kierowcy. W aplikacji można łatwo oddzielać podróże prywatne od służbowych, co jest niezbędne ze względów fiskalnych. W tym celu wystarczy przed rozpoczęciem jazdy zmienić tryb podróży, określając tym samym jej cel. Do wyboru są obecnie trzy tryby:

– trasa służbowa,
– dojazd do pracy,
– podróż prywatna.

Korzystając z tego rozwiązania, z łatwością można wyodrębnić trasy podlegające opodatkowaniu, otrzymując gotowe dane do rozliczeń. Ułatwia to rozliczanie kierowców, a także poprawne wypełnianie obowiązkowych deklaracji podatkowych.

WEBFLEET Logbook w praktyce

Aplikacja WEBFLEET Logbook jest kompatybilna z systemami Android i Apple iOS. Każdy właściciel firmy przewozowej czy transportowej może ją pobrać ze sklepu Google Play lub Apple App Store i zainstalować na wybranych urządzeniach. Dostęp do niej jest możliwy z poziomu smartfona lub specjalnych urządzeń PRO Driver Terminal. Dzięki temu każdy kierowca prowadzący auto należące do floty może na bieżąco weryfikować swoje trasy. Aplikacja jest zintegrowana z urządzeniami LINK instalowanymi w pojazdach, których trasy chcemy rejestrować. Przed rozpoczęciem jazdy lub bezpośrednio po jej zakończeniu kierowca powinien każdorazowo określić tryb podróży, zgodnie z jej celem. Zmiana trybu w trakcie jazdy jest możliwa, jednak nie jest zalecana, ponieważ powoduje podzielenie podróży na kilka krótszych odcinków, co może powodować utrudnienia w prawidłowych rozliczeniach. Administrator systemu w każdej chwili ma dostęp do aktualnie rejestrowanych danych i może kontrolować położenie poszczególnych pojazdów.

Zalety WEBFLEET Logbook

WEBFLEET Logbook posiada szereg zalet, które przekładają się na zadowolenie użytkowników systemu. Do najważniejszych należą:

– zminimalizowanie czasu niezbędnego do administrowania systemem,
– ograniczenie kosztów administracji,
– łatwiejsza aktualizacja rejestrów przejechanych kilometrów,
– pełna kontrola nad kosztami podróży,
– zgodność z aktualnymi przepisami fiskalnymi,
– oddzielanie podróży prywatnych od służbowych,
– łatwiejsze rozliczanie kilometrażu.

Z platformy WEBFLEET Logbook korzystają również kierowcy firm transportowych i przewozowych oraz przedstawiciele handlowi. Mogą w każdej chwili weryfikować swoje podróże za pośrednictwem aplikacji w swoich telefonach. Nie muszą troszczyć się o ręczną rejestrację każdej trasy i zapisywanie dodatkowych informacji na jej temat, co w przypadku regularnych podróży bywa bardzo uciążliwe.

WEBFLEET Logbook to propozycja dla wszystkich przedsiębiorców, którzy chcieliby zoptymalizować i usprawnić działanie floty w swojej firmie. Pełna automatyzacja rejestracji sprawia, że nie wymaga ona praktycznie żadnego wysiłku ze strony użytkowników, dostarcza im natomiast wielu cennych danych do analiz.

Related Articles

O czym informuje klasa karetki wózka widłowego?

Redakcja

Nowa Honda HR-V wyłącznie w wersji hybrydowej – co jeszcze warto wiedzieć o modelu?

Redakcja

Dream D-Type, czyli co nieco o początkach Hondy

Redakcja

Dodaj komentarz