Technologie

Przepływomierz do wody – zalety rozwiązania

Przeplywomierz do wody – zalety rozwiazania

W praktycznie każdej dziedzinie przemysłu dochodzi do przepływu jakiegoś materiału przez instalację rurową, np. ciecz, powietrze czy materiały sypkie. Jak każdy inny aspekt działalności firmy i ten musi znajdować się pod naszą pełną kontrolą. Wymusza to konieczność stosowania profesjonalnych czujników o odpowiednich właściwościach. W przypadku wody kluczowe jest zaopatrzenie się w odpowiedni zestaw czujników przepływu cieczy. Jednak dokonanie najlepszego wyboru może być skomplikowane ze względu na ogromną różnorodność dostępnych na rynku rozwiązań.

Wybór optymalnego przepływomierza — na co zwrócić uwagę?

Chociaż potrzeba zamontowania urządzenia, takiego jak czujnik do pomiaru przepływu wody, jest niezaprzeczalna, to dobranie właściwego modelu może sprawić nam trochę problemów. Przede wszystkim należy zdecydować się na rozwiązanie dostosowane do potrzeb naszej firmy, a przy wyborze nie kierować się wyłącznie ceną. Przepływomierz do wody powinien posiadać parametry techniczne, które pozwolą bezproblemowo zainstalować go w systemie transportu cieczy, którego używamy podczas działalności produkcyjnej. Podstawowym zadaniem, które musi spełnić taki czujnik, jest pomiar tempa przepływu wody w danej rurze. Dlatego też dobry przepływomierz musi odznaczać się przede wszystkim dokładnością i precyzją pomiaru.

Zastosowanie czujników jest źródłem wielu korzyści dla przedsiębiorstwa. Prawidłowo dobrane czujniki przepływu wody zapewne zwiększą kontrolę nad całym procesem produkcyjnym. Dzięki temu będziemy w stanie spełnić wszystkie obowiązujące normy i przepisy związane z obniżaniem poziomu wydzielania szkodliwych substancji oraz optymalizacją sterowania procesami. Zwiększona kontrola nad przepływem wody pozwoli również sukcesywnie zwiększyć efektywność finansową naszej firmy. Wszystko to uzależnione jest jednak od wyboru właściwego przepływomierza.

Jakie są dostępne rodzaje przepływomierzy?

Tradycyjne czujniki przepływu wody mierzą straty ciśnienia, aby ustalić prędkość obiegu cieczy. W miarę rozwoju technologii i lepszego poznawania właściwości fizycznych wody zwiększyła się ilość przepływomierzy działających w oparciu o inne zjawiska niż strata ciśnienia. Wynika z tego ogromna liczba dostępnych na rynku modeli przepływomierzy. Modele zwężkowe, zwane również manometrycznymi, są standardowym wyborem, jeżeli zależy nam na precyzyjnym pomiarze przepływ wody. Czujniki innego typu będą odpowiednie do cieczy o innych właściwościach niż woda (np. oleje smarowe, farby, ropa naftowa). Oprócz przepływomierzy zwężkowych warto zwrócić uwagę na modele turbinowe, w których natężenie przepływu wody mierzone jest za pomocą wirnika (turbiny). Prędkość obrotu tego wirnika jest liniowo zależna od natężenia przepływu.

Przepływomierz do wody, który może nas zainteresować to V-100. Jest to czujnik przepływu o zmiennym otwarciu, który nadaje się do wielu różnych typów cieczy. Cechuje się również dużą elastycznością i jest łatwy do zmodyfikowania za pomocą opcjonalnych rozszerzeń. Na rynku dostępne są modele ze stali nierdzewnej lub aluminium. Szczelność uszczelek jest zapewniona dzięki wykorzystaniu kauczuku syntetycznego, takiego jak EPDM lub FKM. Natomiast przepływomierz Q-Flow został zaprojektowany w sposób pozwalający na prostą i szybką wymianę jego poszczególnych komponentów.

Przepływomierze są rodzajem produktu, którego prawidłowy dobór wymaga dysponowania specjalistyczną wiedzą. Z tego powodu warto skorzystać z pomocy ekspertów, którzy będą w stanie dobrać czujniki odpowiednie do profilu naszej działalności i wykorzystywanych technologii.

Źródło: newtech.com.pl – taśma magnetyczna

Related Articles

Zatroszcz się o estetykę uśmiechu Twoich pacjentów – poznaj laserowe metody zarządzania tkankami miękkimi.

Redakcja

Zastosowanie sprężonego powietrza w przemyśle włókienniczym

Redakcja

Najczęstsze awarie smartfonów

Redakcja

Dodaj komentarz