Motoryzacja

Niestandardowe metody wykorzystania autolawety – poradnik

Niestandardowe metody wykorzystania autolawety – poradnik

Autolaweta każdemu kierowcy nie kojarzy się najlepiej. Kłopoty z samochodem w trasie, oczekiwanie na przyjazd pomocy drogowej, autoholowanie, mechanik, stracony czas, wysokie koszty… Jednak laweta czy autolaweta to urządzenia bardzo praktyczne, które ułatwiają transport wielu materiałów. Są tańsze niż duże samochody dostawcze i równie pojemne, a modele wyposażone w podnośnik znajdują zastosowanie nawet w wojsku czy w gospodarstwach rolnych.

Autolaweta dla komisów z używanymi samochodami

Handlarz, sprowadzając samochód z zagranicy, chce sprzedać go w Polsce za jak najlepszą cenę. W tym przypadku ważnym kryterium jest liczba przejechanych przez samochód kilometrów i właśnie z tego powodu najbezpieczniej jest przewieść takich samochód na autolawecie. Dzięki temu unikamy niepotrzebnego nabijania licznika przejechanych kilometrów oraz minimalizujemy ryzyko uszkodzenia samochodu w trasie. Nawet w przypadku kolizji drogowej, pojazd właściwie zabezpieczony na lawecie nie powinien w żaden sposób ucierpieć.

Autolaweta w gospodarstwie rolnym

Wielohektarowe gospodarstwa rolne to dzisiaj biznes zupełnie zdominowany przez ciężkie maszyny rolnicze. Co jednak kiedy zaistnieje potrzeba przewiezienia maszyny rolniczej na większą odległość? Transport maszyny za pomocą ciągnika rolniczego może stwarzać niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Z tego powodu zmechanizowane, duże gospodarstwa zazwyczaj posiadają na wyposażeniu autolawety i lawety. Pojazdy te zwiększają mobilność, ograniczają czas trwania procesów związanych z transportem oraz intensyfikują zyski.

Autolaweta a sklep meblowy, AGD i firma przeprowadzkowa

Meble, sprzęt AGD, elementy wyposażenia to towary z zasady lekkie, ale często niewymiarowe i mało mobilne. Stosunek zajmowanej objętości do wagi sprawia, że transport na lawecie wydaje się dobrym, ekonomicznym i bezpiecznym rozwiązaniem.

Wypożyczalnie samochodów terenowych i kamperów

Autolaweta pozwala na transport przyczep kempingowych oraz kamperów. Własny pojazd tego typu daje właścicielowi wypożyczalni możliwość elastycznego i wygodnego dostarczania klientom zamówionych pojazdów, bez konieczności ich holowania.

Wyposażona w wyciągarkę laweta bardzo dobrze sprawdza się, przy wyciąganiu samochodów terenowych, które utknęły w błocie czy piasku. Ponadto w razie uszkodzenia świateł lub innych ważnych elementów samochodu w czasie offroadowych wypraw, można przewieźć samochód do bazy lawetą, bez ryzyka mandatu czy stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym.

Autolaweta a firma budowlana

Podobnie jak w przypadku gospodarstwa rolnego, żadna współczesna budowa nie obejdzie się bez ciężkich maszyn budowlanych, których nie przewieziemy w bagażniku. Mieszalniki do betonu, rury ciepłownicze czy beton komórkowy można szybko i wygodnie przetransportować lawetą, którą w razie potrzeby łatwiej jest wyczyścić, niż pakę samochodu dostawczego.

Autolaweta jest kojarzona głównie z usługą pomocy drogowej. Jednak pojazd ten jest dużo bardziej uniwersalny, dlatego znajduje zastosowanie w wielu branżach, w których ze względu na jednoczesną realizację wielu zleceń, mobilność i szybki transport odgrywają kluczową rolę.

Źródło: autoben.pl – pomoc drogowa Warszawa

Related Articles

Ekspresowe pociągi towarowe – nowa twarz kolei

Redakcja

Jakie uprawnienia musisz zdobyć, jeśli chcesz pracować jako kierowca cysterny?

Redakcja

Automatycznej rejestracja przebiegu służbowego i prywatnego dzięki WEBFLEET Logbook

Redakcja

Dodaj komentarz