Finanse Life Style Technologie

Naprawa telefonu a kupno nowego – co się bardziej opłaca?

W dzisiejszych czasach telefon komórkowy ma prawie każdy, co z pewnością ułatwia komunikację między ludźmi oraz zapewnia stały dostęp do informacji. Co zrobić, jeśli nasz smartfon ulegnie uszkodzeniu? Czy warto odwiedzić serwis telefonów, czy może lepiej kupić nowy sprzęt?

Najczęstsze uszkodzenia jakim ulegają telefony

Do najczęściej występujących uszkodzeń telefonów należą przede wszystkim wszelkie pęknięcia ekranu. Czasami wystarczy bowiem tylko moment nieuwagi, aby telefon przez przypadek spadł na podłogę lub na inną twardą powierzchnię. Na ten rodzaj usterek szczególnie narażone są kobiety, które oprócz smartfonów noszą w swoich torebkach klucze z ciężkimi breloczkami czy przybory do makijażu. Bardzo często zdarza się również zalanie telefonu czy uszkodzenie gniazda ładowania.

W przypadku uszkodzenia telefonu warto zastanowić się, czy warto go naprawić, czy może lepiej kupić nowy na przykład w miejscu, jakim jest komis telefonów.

Naprawa telefonu objętego gwarancją

Jeżeli uszkodzony smartfon jest objęty gwarancją, warto wybrać się do siedziby producenta i przedstawić swój problem jednocześnie negocjując najkorzystniejsze warunki naprawy. Usterki, takie jak pęknięcie ekranu, zalanie urządzenia czy uszkodzenie gniazda ładowania, zazwyczaj zaliczane są do uszkodzeń mechanicznych, które nie podlegają gwarancji, gdyż powstały z winy użytkownika. Natomiast jeśli awaria wynika z różnych nieujawnionych wad technicznych telefonu, użytkownikowi telefonu przysługuje darmowa naprawa sprzętu. Wybierając się do punktu producenta, należy pamiętać, aby koniecznie zabrać ze sobą dowód zakupu oraz kartę gwarancyjną.

W sytuacji, gdy telefonu nie obejmuje już ochrona gwarancyjna, warto udać się do sprawdzonego renomowanego punktu, jakim jest serwis telefonów. Pracownik z pewnością oceni stan urządzenia oraz określi cenę ewentualnej jego naprawy.

Naprawa uszkodzonego smartfona w sprawdzonym serwisie telefonów

Jeżeli serwis telefonów, z jakiego korzystamy, jest sprawdzony i cieszy się dobrą opinią to będziemy mieli pewność, że naprawa telefonu zostanie przeprowadzona profesjonalnie. Do diagnozowania usterek pracownicy serwisów używają nowoczesnych narzędzi, co gwarantuje szybkie odnalezienie przyczyny awarii sprzętu. Korzystając z usług autoryzowanego serwisu, zwykle zapłacimy znacznie więcej niż w punkcie naprawy.

Ponadto w profesjonalnym serwisie istnieją większe szanse na odzyskanie ważnych danych z uszkodzonego telefonu, takich jak zdjęcia czy filmy. Dobry serwis daje nam również gwarancję, że w przypadku nieprawidłowego działania wymienionej części mamy możliwość złożenia reklamacji i domagania się naprawy telefonu całkowicie za darmo.

Lepiej zdecydować się na naprawę uszkodzonego telefonu czy na kupno nowego?

Na zakup całkiem nowego sprzętu najlepiej zdecydować się w przypadku, gdy koszt naprawy uszkodzonego telefonu zdecydowanie przewyższa jego wartość. Jeżeli naprawa może przywrócić smartfon do pełnej sprawności, zwykle nie ma potrzeby zbędnego wydawania pieniędzy na nowe urządzenie. W sytuacjach, w których pomimo możliwości naprawy telefonu i tak rozważamy zakup nowego sprzętu, z pewnością warto odwiedzić komis telefonów.

Czy naprawa telefonu jest opłacalna? Wszystko zależy od rodzaju usterki i modelu sprzętu, który został uszkodzony. Jeżeli nasz telefon uległ awarii, zawsze warto zasięgnąć porady kompetentnego pracownika punktu naprawy telefonów i uzyskać informacje dotyczące kosztów ewentualnej naprawy.

Related Articles

Przepływomierz do wody – zalety rozwiązania

Redakcja

Dlaczego warto zdecydować się na zakup nowoczesnych programów dla księgowych?

Redakcja

Najważniejsze wydarzenia z pontyfikatu Jana Pawła II w wersji audio – sprawdź ofertę Sklepu Polskiego Radia!

Redakcja

Dodaj komentarz