Technologie

Garland BIG DRIPPA – charakterystyka i zastosowanie systemu nawadniającego

Garland BIG DRIPPA – charakterystyka i zastosowanie systemu nawadniajacego

Na rynku dostępnych jest coraz więcej systemów do automatycznego nawadniania. Różnią się one m.in. sposobem przyłączenia do ujęcia wody. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu studnię z pompą lub zwykły kran. A co w przypadku, kiedy nie mamy dostępu do takiego źródła, a nasze rośliny na balkonie potrzebują regularnej dawki nawilżenia? Świetnym rozwiązaniem wydaje się Garland BIG DRIPPA.

Co to jest Garland BIG DRIPPA?

BIG DRIPPA jest samodzielnym systemem nawadniającym, doskonale nadającym się do stosowania na obszarach, w których nie ma stałego podłączenia do kranu. Pracuje bez wykorzystania dodatkowego zasilania czy pomp, a system podawania opiera się wyłącznie na działaniu grawitacyjnym. BIG DRIPPA składa się ze zbiornika o pojemności 10,5 litra oraz sześciu kroplowników połączonych ze sobą za pomocą pięciometrowego przewodu nawadniającego.

Dla kogo jest system BIG DRIPPA?

Codzienny pośpiech sprawia, że często zapominamy o odpowiedniej opiece nad roślinami. System nawadniania BIG DRIPPA choć odrobinę usprawni i ułatwi to zajęcie, przyczyniając się do tego, że oszczędzamy czas, uwagę i wysiłek. Przy każdym kroplowniku znajduje się dozownik. Dzięki temu sam użytkownik może dostosować i zdecydować z jaką prędkością oraz w jakich ilościach woda będzie dostarczana roślinom.

Czym wyróżnia się ten system na tle innych?

Świetnym rozwiązaniem jest to, że każdy kroplownik może mieć ustawioną inną przepustowość, w zależności od potrzeb konkretnej rośliny doniczkowej. Wiele systemów nawadniających nie działa zadowalająco, ponieważ tempo podawania cieczy jest zbyt szybkie. Powolne nawadnianie jest wydajniejszą i skuteczniejszą metodą. Sprawia, że rośliny mogą lepiej pobierać wodę, a jej regularne dostarczanie zapewnia optymalne warunki do rozwoju.

Gdzie system BIG DRIPPA znajdzie swoje zastosowanie?

Chociaż system ten został zaprojektowany na potrzeby szklarni (system można dopasować do standardowych wycięć szklarniowych za pomocą sprzętu dołączonego do zestawu), to z pewnością sprawdzi się także w przypadku roślin doniczkowych na balkonie czy w pokoju. Użycie systemu nawadniania jest idealnym rozwiązaniem podczas weekendowego wyjazdu, ponieważ ciecz spłynie z niego w przeciągu około 24 godzin (tutaj należy uwzględnić także natężenie przepływu wody każdego kroplownika). Warto podkreślić również jakość wykonania systemu. Worek i rura zbiornika na wodę zrobione są z przetworzonego PCV. PCV jest materiałem trwałym, charakteryzującym się dużą wytrzymałością mechaniczną, jest odporny na działanie wielu rozpuszczalników, a także ma właściwości termoplastyczne. Podczas użytkowania Garland BIG DRIPPA istotne jest utrzymanie torby jak i kroplowników w pozycji pionowej.

W skład całego zestawu wchodzą:

  • zbiornik na wodę 10,5 litra,
  • akcesoria do podwieszenia zbiornika,
  • łącznik linii nawadniającej,
  • 5 metrów przewodu nawadniającego,
  • 6 kroplowników,
  • kołek/stoper do zakończenia linii nawadniającej.

Podsumowując, system Garland BIG DRIPPA jest prosty i łatwy w użytkowaniu, i nie wymaga stałego podłączenia do źródła nawadniania. Do tego warto zauważyć, że nie jest to drogi system – zważywszy na stosunek jakości do ceny. Ponadto w kwestiach technicznych tego urządzenia – w każdym z sześciu kroplowników można ustawić inną przepustowość, co daje nam większe pole manewru przy uprawie różnych rodzajów roślin.

Źródło: growtent.pl – growbox

Related Articles

Wysoka funkcjonalność klimatyzatorów Toshiba

Redakcja

Zniszczona posadzka? Zleć ekspertyzę budowlaną

Redakcja

Kompresory tłokowe – do małych zakładów i warsztatów

Redakcja

Dodaj komentarz