Dom i ogród

Meble cateringowe i zalety ich zastosowania

Meble cateringowe i zalety ich zastosowania

Z uwagi na ich dużą uniwersalność i możliwość wykorzystania przy wielu okazjach, coraz częściej zastosowanie znajdują meble cateringowe. Jakie elementy można odnaleźć w ramach tej odmiany wyposażenia i dlaczego opłaca się je wykorzystać?

Rodzaje i zastosowanie mebli cateringowych

Najczęściej spotykane są stoły cateringowe, które dostępne są w wielu wariantach, różniących się od siebie kształtem i rozmiarem. Można wybrać modele okrągłe, ale też kwadratowe lub prostokątne. Bardzo zróżnicowane są również ich wymiary, bowiem na rynku znajdują się zarówno duże, jak i mniejsze stoły, a nawet niewielkie stoliki kawowe. W kontekście wyposażenia do szczególnie dużych wydarzeń mogą się przydać podłużne ławy, które będą jeszcze większe niż stoły i pomieszczą dzięki temu więcej naczyń czy półmisków z jedzeniem. Z tego względu doskonale sprawdzają się na bankietach. Dużą popularnością cieszą się krzesła cateringowe, które z uwagi na swoją lekkość i możliwość złożenia przydają się w wielu sytuacjach, także codziennego użytku. Ofertę mebli cateringowych uzupełniają praktyczne ławki do siedzenia. Tego typu wyposażenie wykonane jest z reguły z tworzywa sztucznego, natomiast sama konstrukcja (rama i nogi) powstaje z metalu. Poprzez wykorzystanie takich materiałów z przedmiotów tych można korzystać zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, w warunkach plenerowych.

Ich rosnąca popularność związana jest z tym, że mogą się przydać w różnych okolicznościach. Wykorzystuje się je przy większych wydarzeniach takich jak konferencje, bankiety czy imprezy biznesowe, ale okazują się też cennym dodatkiem do wyposażenia zwykłego domostwa. Nieraz zdarzy się bowiem konieczność zorganizowania przyjęcia w ogrodzie lub po prostu trzeba będzie przyjąć większą ilość gości, a meble cateringowe można wtedy dostawić do tradycyjnych mebli. Znajdują również zastosowanie w mniej typowych okolicznościach, bowiem przenośne krzesło może być bardzo wygodnym przedmiotem na wyprawę na ryby, a z kolei ławki wykorzystuje się przy wydarzeniach sportowych. Mogą wtedy posłużyć jako miejsce dla widzów lub dla trenera i zawodników rezerwowych.

Zalety mebli cateringowych

Tak szeroki wachlarz zastosowań tego typu mebli wiąże się z ich właściwościami oraz cechami, wynikającymi przede wszystkim z materiałów zastosowanych do ich produkcji. Wśród ich zalet z pewnością można wymienić:

  • odporność – tworzywa sztuczne są odporne na warunki atmosferyczne, w tym w szczególności opady. Dodatkowo zabezpiecza się je także filtrami zapobiegającymi oddziaływaniu promieni UV, by nie ulegały odbarwieniom i oryginalne kolory nie blakły;
  • stabilność – poprzez zastosowanie metalowej konstrukcji uzyskuje się odpowiednią wytrzymałość i stabilność, a elementy te maluje się środkami, dzięki którym nie powstaje na nich rdza, więc można bez żadnych obaw korzystać z nich na zewnątrz. Z reguły meble cateringowe posiadają też specjalne blokady na nóżkach, by nie dopuścić do ich nieoczekiwanego składania się;
  • możliwość złożenia – meble tego rodzaju posiadają składane konstrukcje, co umożliwia ich szybkie rozstawienie, ale też sprawia, iż można je w prosty sposób sprzątnąć po zakończeniu danego wydarzenia;
  • lekkość – dzięki wykorzystaniu sztucznych tworzyw i jedynie metalowych części konstrukcji, meble te są niezwykle lekkie, co pozwala na ich przenoszenie lub przestawienie. Bardzo ułatwia to kwestie organizacyjne;
  • kompaktowe po złożeniu i łatwe w transporcie – po złożeniu meble cateringowe nie zajmują wiele miejsca, bowiem przyjmują płaski kształt. Z tego względu można je spokojnie składować w przeznaczonych do tego pomieszczeniach i zmieszczą się również w wielu pojazdach, więc można je swobodnie transportować.

Z mebli cateringowych można korzystać zarówno przy większych imprezach komercyjnych, jak i mniejszych przyjęciach rodzinnych. Liczne atuty związane z materiałami wykorzystanymi do ich produkcji sprawiają, iż zarówno eksploatacja, jak i transport oraz składowanie tego wyposażenia wiąże się z dużym komfortem i wygodą.

Źródło: Dascompany.com – hale namiotowe

Related Articles

Funkcjonalny ogród, czyli elementy architektury ogrodowej

Redakcja

Bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe – podstawowe rodzaje

Redakcja

Profesjonalna dezynfekcja z produktami marki Vileda

Redakcja

Dodaj komentarz