Technologie Zdrowie i Uroda

Zatroszcz się o estetykę uśmiechu Twoich pacjentów – poznaj laserowe metody zarządzania tkankami miękkimi.

Zatroszcz sie o estetyke usmiechu Twoich pacjentow – poznaj laserowe metody zarzadzania tkankami miekkimi

Laser to rozwiązanie rewolucyjne pod względem mnogości zastosowań, które usprawniają prace lekarzy z najróżniejszych dziedzin medycyny. Również stomatologia i chirurgia w dzisiejszych czasach coraz częściej sięga po lasery, doceniając ich największe zalety, do których zalicza się głównie: precyzję działania, niesamowitą dokładność w oddziaływaniu tylko na wybrane tkanki oraz – całkowitą dezynfekcję organizmu pacjenta w trakcie pracy. Wszystko to sprawia, że lasery medyczne mają dziś wspaniałe opinie, a specjaliści na całym świecie opracowują nowe metody operowania czy leczenia najróżniejszych schorzeń i przypadłości z ich udziałem.

Współczesna stomatologia korzysta z coraz to nowocześniejszych osiągnięć techniki, które sprawiają, że dentysta jest w stanie uzyskać doskonałe efekty w leczeniu, ograniczając ból u pacjenta do minimum. Zakres zastosowań wynikający z użycia laserów do tkanek miękkich w leczeniu stomatologicznym jest ogromny, podobnie jak zakres korzyści zarówno dla lekarza, jak i pacjenta. Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności laseroterapia jest bezpieczna zarówno dla pacjenta, jak i lekarza.

Niesamowite możliwości tych urządzeń można poznać podczas intensywnego, dwudniowego szkolenia, jakie oferuje warszawskie centrum szkoleniowe Dental Skills Institute. „Laseroterapia w stomatologii” to specjalistyczny kurs stomatologiczny dla lekarzy, którzy chcieliby wprowadzić lasery do swojej codziennej praktyki. Jest to kompleksowa wiedza potrzebna,  by bezpiecznie zacząć używać zarówno laserów erbowych jak i diodowych.

Temat chirurgii estetycznej i kosmetycznej poruszany  jest podczas drugiego dnia szkolenia, które prowadzi światowej sławy specjalista Dr. Mark Cronshaw, którego zainteresowania kliniczne obejmują fototerapię, stomatologię estetyczną, holistyczną opiekę stomatologiczną, stomatologię minimalnie inwazyjną oraz zastosowanie laseroterapii jako uzupełnienia regeneracji tkanek w periodontologii i chirurgii.

W trakcie intensywnego szkolenia omówione zostaną najważniejsze procedury z zakresu stomatologii tkanek miękkich, do których używany jest laser:

  • gingiwektomia,
  • plastyka dziąseł,
  • postępowanie z tkankami miękkimi brodawki,
  • wydłużanie korony z redukcją tkanki kostnej: minimalnie inwazyjne (bez wytwarzania płata) oraz techniki wytwarzania płata.

Wszystkie zagadnienia ilustrowane będą zdjęciami przypadków klinicznych, niektóre dodatkowo z nagraniami zabiegów. W części praktycznej szkolenia uczestnicy przećwiczą poniższe procedury:

  • gingiwektomia,
  • cięcia przy tworzeniu płatów,
  • wydłużanie korony z redukcją tkanki kostnej (bez wytwarzania płata),
  • tworzenie estetycznych profili wyłaniania,
  • frenulektomia,
  • frenotomia, plaster laserowy (wycięcie wędzidełka)

Laser jest również doskonałym narzędziem w implantologii, ponieważ umożliwia szybkie i bezpieczne usunięcie tkanki dziąsłowej znajdującej się wokół implantu, utrudniającej prawidłowe osadzenie na połączeniu implant – element utrzymujący. Nie ma ryzyka iskrzenia lub przenoszenia ciepła na implant. Energia lasera oddziałuje tylko na tkankę miękką.

Coraz częściej także do konturowania dziąseł stosuje się laser – za jego pomocą lekarz dentysta odcina tkanki miękkie i modeluje kształt krawędzi dziąseł górnych sześciu przednich zębów. Laser uszczelnia naczynia krwionośne dziąseł tak, że tkanka goi się znacznie szybciej, a sam zabieg wiąże się ze znacznie mniejszym dyskomfortem dla pacjenta niż w przypadku użycia tradycyjnego skalpela. Takie zastosowanie lasera jest idealne w przypadku pacjentów z tzw. uśmiechem dziąsłowym.

Stosowanie w leczeniu laserów do tkanek miękkich przynosi wiele korzyści zarówno pacjentom jak i lekarzom. Dla lekarza istotne jest to, że lasery są łatwe w użyciu, ich stosowanie wymaga minimalnej interwencji, wspaniale poprawiają odczucia pacjenta i pozwalają na uzyskiwanie doskonałych rezultatów.

Informacje i zapisy na zaawansowane szkolenia stomatologiczne www.dsi-edu.com

Related Articles

Licówki porcelanowe – kiedy warto je wykonać?

Redakcja

Czy niszczarki biurowe sprawdzą się w Twojej firmie?

Redakcja

Skuteczne zabezpieczenia przed ptakami w mieście

Redakcja

Dodaj komentarz