Budownictwo Dom i ogród Technologie

Wysoka funkcjonalność klimatyzatorów Toshiba

Bardzo szybkie tempo zmian technologicznych narzuca producentom konieczność coraz większej dbałości o podnoszenie jakości swoich produktów, wygody użytkowania i różnorodności ich zastosowań. Aby sprostać wymaganiom klientów, konieczne jest wprowadzanie nowych, użytecznych rozwiązań. Firma Toshiba, poprzez wielokierunkowość swoich działań na tych polach, stała się liderem innowacyjności.

Wielofunkcyjność i innowacyjność

Jeśli myślimy o podniesieniu funkcjonalności klimatyzatorów, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na system multi-split marki Toshiba i różnorodność rozwiązań, jakie dzięki niemu otrzymujemy. Multi-split pozwala na w pełni niezależne sterowanie jednostkami klimatyzacji w wielu pomieszczeniach podłączonych do jednego agregatu zewnętrznego.

Systemy typu multi-split przeznaczone są zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania pomieszczeń. Klimatyzację można z powodzeniem stosować do dogrzewania wnętrz. W zależności od modelu wybranych jednostek marki Toshiba możemy korzystać z dodatkowych funkcji sterowania takich jak „komfortowy sen”, „Hi-power” – umożliwiający bardzo szybką zmianę temperatury (ochłodzenie lub zagrzanie pomieszczenia w kilka minut), „kominek”, czy „ogrzewanie podłogowe”.

Klimatyzatory marki Toshiba posiadają wbudowany potrójny filtr powietrza. Zapewnia on skuteczną prewencję prozdrowotną – ochronę przed smogiem, pyłkami, kurzem, czy innymi szkodliwymi cząsteczkami.

Aby zwiększyć funkcjonalność i wygodę korzystania z klimatyzatorów, jednocześnie eliminując efekt nieprzyjemnego „wiatru z klimatyzacji” firma Toshiba wyposażyła część swoich produktów w opcję nawiewu 3D. Pozwala ona na rozchodzenie się powietrza w wielu kierunkach jednocześnie, co znacznie zwiększa komfort przebywania w klimatyzowanym pomieszczeniu.

Z myślą o zapewnieniu większej trwałości swoich jednostek, a także o dbałości o jakość powietrza Toshiba wprowadziła w swoich aparatach funkcję samooczyszczania. Pozwala ona na dłuższą eksploatację produktów bez potrzeby ich konserwacji. Jest także dodatkowym elementem sprawiającym, że dystrybuowane powietrze jest świeże i wolne od zanieczyszczeń.

Warto także wspomnieć o intuicyjnym systemie sterowania Toshiba. Jednym sterownikiem jesteśmy w stanie kontrolować pracę do 8 jednostek. W zależności od naszych preferencji możemy wybrać odpowiedni dla siebie panel lub pilot do programowania naszej klimatyzacji. Część posiada wbudowane zaawansowane menu w języku polskim.  Istnieje także możliwość zakupienia modułu Wi-Fi, umożliwiającego nam obsługę klimatyzacji z aplikacji (np. Toshiba Home AC Control) przez telefon.

Energooszczędność

Urządzenia marki Toshiba pozwalają cieszyć się klimatyzacją przy zużyciu prądu mniejszym nawet do 50%, niż w przypadku klasycznych rozwiązań. W jaki sposób firma uzyskała taki efekt? Toshiba wprowadziła udoskonalone rozwiązanie technologii inwerterowej w swoich podwójnych, hybrydowych sprężarkach rotacyjnych. Technologia inwerterowa oznacza konwersję prądu AC/DC wewnątrz urządzenia, użycie silników bezszczotkowych oraz wyeliminowanie gwałtownych skoków napięć w momentach włącz/wyłącz. Dodatkowe udoskonalenia konstrukcyjne oznaczają cichsze (poniżej 24 dB) i mniejsze, energooszczędne urządzenie bez ubytków na wydajności. Jednostki Toshiba zostały sklasyfikowane na poziomie energooszczędności od A+ do A+++ (w zależności od modelu).

Dbałość o estetykę

Jak głosi stare porzekadło „o gustach się nie dyskutuje”. Każdy z nas lubi wyrażać się w sposób indywidualny i otaczać tym, co uważa za stylowe dla odpowiedniej przestrzeni – niezależnie domowej, czy pracowniczej. W zależności od indywidualnych preferencji w ramach systemu multi-split firmy Toshiba mamy do wyboru aż 34 urządzenia klimatyzujące, które można dowolnie konfigurować. Jednostki wewnętrzne dzielimy ze względu na ich kształt i miejsce montażu na: ścienne, kanałowe, kasetonowe oraz konsole Bi-Flow. Różnorodność wzornictwa zapewnia dopasowanie do wnętrza o dowolnej aranżacji. Dodatkowo tylko jeden agregat zewnętrzny zapewnia cichą pracę oraz nie psuje wyglądu elewacji budynku.

Wprowadzenie hybrydowych, podwójnych sprężarek rotacyjnych pozwoliło także na zmniejszenie urządzeń, co dodatkowo poprawia ich wygląd.

Ekologia

W klimatyzatorach marki Toshiba wykorzystuje się czynnik chłodniczy R32, który poza tym, że jest bardziej wydajny, wydziela o 68% mniej szkodliwych dla środowiska substancji, niż używany w klasycznych klimatyzatorach czynnik R410A.

Ponadto przemyślana konstrukcja obudowy agregatów zewnętrznych, zabezpiecza przed dostaniem się do nich małych zwierząt, np. myszy, czy jaszczurek

Źródło: Clima.com.pl – klimatyzacja Warszawa

Related Articles

Wady i zalety transportu pneumatycznego

Redakcja

Gaz propan, czyli ekologiczne rozwiązania na co dzień

Redakcja

Budowa bez ograniczeń, czyli beton komórkowy w roli głównej

Redakcja

Dodaj komentarz