Technologie

Dlaczego warto postawić na wycinarki laserowe?

wycinarki laserowe

Podczas produkowania elementów metalowych duże znaczenie ma rodzaj używanego sprzętu. W przypadku blach stalowych coraz więcej zakładów przemysłowych decyduje się na zakup specjalistycznych maszyn do cięcia termicznego. Chodzi mianowicie o wycinarki laserowe Fiber lub CO2. Używanie maszyn CNC wiąże się z licznymi korzyściami, których nie doświadczymy, korzystając np. z wycinarek plazmowych lub innych metod cięcia.

Główne zalety laserowych wycinarek CNC

Zakup tego rodzaju sprzętu jest korzystną inwestycją między innymi z uwagi na jego wszechstronność. Wycinarki laserowe sprawdzą się zarówno przy cięciach linii prostych, ale przede wszystkim wszelkim, nawet bardzo skomplikowanych geometrii. Urządzenia w większości przypadków oferują funkcję automatycznego załadunku i rozładunku. Tak więc jedna maszyna może zastąpić kilka innych urządzeń. Uproszczając procesy produkcyjne, zaoszczędzimy nie tylko czas, ale i pieniądze.

Ogromną zaletą wycinarek laserowych jest przede wszystkim wysoka jakość cięcia. Po obróbce termicznej za pomocą lasera CNC minimalizujemy konieczność poświęcenia dodatkowego czasu pracy na wykańczającą obróbkę krawędzi. Zyskuje na tym efektywność procesu produkcji w naszym zakładzie. Używanie tego rodzaju maszyn ułatwi nam także automatyzację poszczególnych procesów produkcyjnych. W niedalekiej przyszłości bez tego typu maszyn CNC trudno będzie sprostać rosnącym wymaganiom klientów, jeśli chodzi o jakość i szybkość produkcji.

Jaką wycinarkę warto wybrać do swojego zakładu?

Musimy przede wszystkim jasno określić swoje wymagania oraz to, do jakich zadań planujemy używać wycinarki. Jeśli zależy nam na cięciu grubych blach, to będziemy musieli wybrać modele z wystarczającą silnym rezonatorem. Jako przykład niech posłuży model Mitsubishi Seria eX CO2 Cross Flow. Dostępny w dwóch wersjach – z rezonatorem o mocy 4,5 kW albo 6 kW. Większa moc przekłada się na szerszy zakres cięcia i większą prędkość obróbki. Maszyna potrzebuje zaledwie 3 minut do ukończenia początkowego rozruchu przed rozpoczęciem pracy. Poradzi sobie z obróbką arkuszy ważących do 930 kg, przy maksymalnym obszarze roboczym 3100 × 1565 mm. Sporą zaletą wycinarek Mitsubishi CO2 z serii eX jest właśnie wykorzystanie rezonatorów Cross Flow z poprzecznym systemem wzbudzania gazów. Maszyna oferuje funkcję Eco Mode, która pozwala drastycznie zredukować ilość zużywanej energii w trybie czuwania. Sterowanie komputerowe z ekranem dotykowym oferuje możliwość sczytywania programów za pomocą skanera kodów kreskowych.

Firma Polteknik oferuje również inne wycinarki Mitsubishi, takie jak modele z serii GX-F Fiber, RX oraz SR CO2 Cross flow. Ewentualnie można wybrać jedną z wycinarek firmy Baykal – seria BLE PRO Fiber lub BLS-N Fiber. Dużo zależy od naszego budżetu oraz wymagań technicznych.

źródło: polteknik.pl – wycinarka laserowa

Related Articles

Naprawa telefonu a kupno nowego – co się bardziej opłaca?

Redakcja

Czy mechaniczne czyszczenie stali nierdzewnej zapobiega korozji?

Redakcja

Wady i zalety transportu pneumatycznego

Redakcja

Dodaj komentarz