Life Style

Skate shoes – podstawa każdej wakacyjnej stylizacji

Skate shoes

Skateboarding od lat jest jednym z najbardziej popularnych sportów miejskich. Ten mający swoje korzenie w Kalifornii sport – szybko zyskał ogromną rzeszę fanów na całym świecie. W ciągu kilku dekad ewoluował z typowej street activity do miana sportu zawodowego. Po dziś dzień jazda na deskorolce oraz skate’owe gagi dynamicznie nakręcają ich koneserów do działania oraz zyskują coraz to nowe grono naśladowców. Postęp tej aktywności nadał zupełnie nowy wymiar potrzebom z nim związanym, inspirując przemysł obuwniczy oraz odzieżowy do kreatywnych działań na tym polu. Ilu skaterów tyle potrzeb – indywidualny styl obowiązuje nie tylko w sferze jazdy. Doskonały but również go określa.

Zakręcony świat skate shoes

Wraz z rozwojem dyscypliny oraz rosnącym zapotrzebowaniem skateborder’ów na sprzęt najwyższej jakości – uległy również wymagania dotyczące odzieży i obuwia. Tym drugim poświęca się szczególną uwagę, ponieważ buty są na pierwszej linii frontu tworząc z deskorolką efektowny team. Wspólnie muszą sprostać wykonywanym wariacjom, zapewniając przy tym maksimum komfortu i bezpieczeństwa. Żelaznym standardem jest doskonałe dopasowanie, ponieważ ich fuzja gwarantuje najlepsze rezultaty. Stworzenie spójnej całości pomiędzy obuwiem a deską to nie lada wyzwanie. Skate shoes awansowały i zaczęły być traktowane na równi ze skateboardem. Blat deski jest wymagającą dla buta powierzchnią – musi on spełnić szereg ważnych kryteriów, a w dodatku współgrać z unikalnym stylem ridera.

Skate shoes – cenne oparcie dla skateboarder’a

Każda dyscyplina sportu rządzi się własnymi prawami i stawia inne wymagania. Buty dla skateboarder’ów stały się funkcjonalnym sprzętem, wychodząc daleko poza granice swojego przeznaczenia. Największe na świecie marki odzieżowe i obuwnicze każdego dnia prześcigają się w udoskonalaniu swoich modeli, wychodząc naprzeciw wciąż zmieniającym się oczekiwaniom skater’ów. Prawidłowo dobrane skate shoes spełniają szereg niezbędnych zadań, zapewniając sukcesy w pracy z deską. Efektowna jazda wymaga maksymalnego bezpieczeństwa – podczas wykonywania trików skater narażony jest na wiele niebezpieczeństw oraz bolesne urazy. Ze względu na szybką zmienność pozycji ridera w trakcie użytkowania deski oraz dużą dynamikę ruchów – buty przeznaczone do skateboardu cechuje przede wszystkim nienaganna stabilizacja stopy w czasie energicznych manewrów oraz bezpieczna amortyzacja. Podeszwa skate shoes, wyposażona w odpowiednio głęboki bieżnik – zagwarantuje prawidłową przyczepność buta w stosunku do blatu deski. Antypoślizgowe gumowe tworzywo, z którego jest wykonana – to kolejna niezbędna cecha doskonałego skaterskiego obuwia. Komfort noszenia opiera się również na oddychającym materiale wysokiej jakości, w którym stopa nie męczy się przez wiele godzin jazdy. Dzięki tym atrybutom – skate shoes stały się niezbędną częścią garderoby każdego ridera.

Osobowość skate shoes

Wielu skaterów, jako pionierzy w swojej dziedzinie – buduje własną indywidualną osobowość na podstawie swojego stylu. W kreowaniu go polegają na znanych markach, z którymi z czasem się utożsamiają. But, jako narzędzie pracy – staje się kompanem skatera w jego zmaganiach.  Odpowiadając na zapotrzebowanie i indywidualne gusta miejskich jeźdźców – powstało wiele unikatowych modeli skate shoes, wprost spod skrzydeł największych globalnych marek.

Nike skate to profesjonalna linia butów tworzonych ze współpracy z popularnymi gwiazdami skateboardingu. Tworzona w oparciu o doświadczenie największych sportowców, z dbałością o najmniejszy detal. Buty Nike skate to fenomen w swoim gatunku – linia ta bazuje na różnorodności modeli, spersonalizowanych pod indywidualne potrzeby każdego skatera. Uniwersalne rozwiązania i niestandardowy image w jednym. Marka Vans oferuje natomiast skate shoes w klasycznym wydaniu. Buty Vans skate wyróżniają się zdecydowanie grubszą podeszwą, przy jednoczesnej swobodzie ruchów. Dbałość o szczegóły i oryginalny spód podeszwy czyni buty Vans skate modnym dodatkiem do skatowej stylizacji. Do grona liderów oferujących najlepsze skate shoes zalicza się także marka Lakai. W myśl zasady, że skateboarding to nie sport, a sposób życia – buty wychodzące spod ich ręki definiują miejski styl łącząc funkcjonalność z modnym designem. Buty Lakai doskonale wpisują się w nowoczesny nurt skate shoes, współgrając przy tym z indywidualnością każdego skatera.

Skateboarding na stałe połączył siły ze światem mody. Od lat tworzą doskonały duet kreujący współczesne skateboard’owe trendy, zapewniając miejskim riderom swobodę działania w najlepszym stylu.

Related Articles

Czy niszczarki biurowe sprawdzą się w Twojej firmie?

Redakcja

Najważniejsze wydarzenia z pontyfikatu Jana Pawła II w wersji audio – sprawdź ofertę Sklepu Polskiego Radia!

Redakcja

Bidony na wodę – czy warto kupić?

Redakcja

Dodaj komentarz