Life Style

Najważniejsze wydarzenia z pontyfikatu Jana Pawła II w wersji audio – sprawdź ofertę Sklepu Polskiego Radia!

Najwazniejsze wydarzenia z pontyfikatu Jana Pawla II

18 maja 1920 roku przyszedł na świat jeden z najsławniejszych Polaków – Karol Wojtyła. Na rok 2020 przypada setna rocznica Jego urodzin. W związku z tym warto byłoby zapoznać się z unikalnymi nagraniami płytowymi, na których Papież Polak porusza tematy tak bliskie naszym sercom. Wiele wyjątkowych albumów znajdziesz w Sklepie Polskiego Radia.

Jan Paweł II. Byłem z Wami

Sklep z płytami online prowadzony przez Polskie Radio oferuje specjalny album, który upamiętnia setną rocznicę urodzin papieża z Wadowic. Album „Jan Paweł II. Byłem z Wami” to unikatowe dwupłytowe wydanie, na którym znalazły się piękne utwory poetyckie oraz homilie papieża, w których tenże poruszał ważne tematy takie jak rodzina, ojczyzna czy wiara. Nagrania zostały ułożone chronologicznie. Wśród wierszy usłyszymy m.in. takie utwory jak „Matka”, „Kamieniołom” czy „Profile Cyrenejczyka”. Fragmenty homilii przypomną nam o tym, jak mocno Jan Paweł II przywiązany był do swojego narodu.

Oprócz poezji i fragmentów ważnych homilii znajdziemy tu również fragmenty pieśni wykonanych dla papieża w czasie jego pielgrzymek do ojczyzny. Każdy z nas zna „Barkę” i „Wadowice, moje miasto”. Dzięki tym nagraniom, słuchacz ma szansę poczuć niesamowity klimat minionych czasów.

Jan Paweł II. Szukałem Was…

Sklep z płytami CD Polskiego Radia oferuje także dwupłytowe wydawnict wo „Jan Paweł II. Szukałem Was…”. Znajdziemy tu ścieżkę dźwiękową z filmu pod tym samym tytułem. Unikalne, orkiestrowe melodie przenoszą słuchacza w miejsca, które niegdyś odwiedził Papież Polak. Jeżeli ktoś nie oglądał filmu, jest to dla niego pozycja obowiązkowa. Natomiast jeżeli seans ma się już za sobą, warto przeżyć te emocje ponownie.

Na drugiej płycie znajdują się utwory, które nie znalazły się w oficjalnej ścieżce dźwiękowej do filmu. Są tu uwiecznione impresje muzyczne Michała Lorenca, z czasów gdy wyruszył w podróż do Afryki śladami Jana Pawła II. Utwory te są niezwykle osobiste oraz nacechowane emocjonalnie, musiały więc znaleźć się na tym wyjątkowym albumie.

Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem

Nie można również pominąć tego uroczego wydania dla dzieci. Sklep z płytami CD Polskiego Radia ma je oczywiście w swojej ofercie. Jest to historia Jana Pawła II przedstawiona w niezwykle przystępny sposób. Forma słuchowiska bezsprzecznie przypadnie do gustu najmłodszym słuchaczom. Przedstawione w bardzo ciekawy sposób przez 30 lektorów historie z życia Karola Wojtyły przybliżą jego sylwetkę tym, którzy nie mogą go pamiętać.

Jan Paweł II był niewątpliwie bardzo barwną postacią. Wiele jego wypowiedzi przeszło do historii nie tylko w naszym kraju, ale także zagranicą. 100 rocznica urodzin Papieża Polaka to idealna okazja, aby odwiedzić sklep z płytami CD i nabyć album przypominający najpiękniejsze momenty życia i pontyfikatu Jana Pawła II.

Related Articles

Czy niszczarki biurowe sprawdzą się w Twojej firmie?

Redakcja

Muślin bawełniany – właściwości i zastosowanie materiału

Redakcja

Funkcjonalny ogród, czyli elementy architektury ogrodowej

Redakcja

Dodaj komentarz