Zdrowie i Uroda

Laserowe zamykanie naczynek – kompendium wiedzy

Laserowe zamykanie naczynek – kompendium wiedzy

Pękające naczynka to nieestetyczny problem, który może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Pojawia się u osób w każdym wieku i związany jest z kruchością naczynek włosowatych, zlokalizowanych tuż pod skórą. Mogą one tworzyć mało estetyczną siatkę, a także miejscowe zaczerwienienia skóry. Problem pękających naczynek w szczególności dotyczy osób o jasnej karnacji. Pękające naczynka w niektórych przypadkach wchłaniają się same, ale znacznie skuteczniejszą i trwalszą metodą jest usuwanie ich laserem.

Laserowe zamykanie naczynek

Zamykanie naczynek przy pomocy lasera to zabieg medycyny estetycznej, który w sposób bezpieczny i szybki pozwala pozbyć się pajączków z różnych partii ciała. Środki farmakologiczne czy zabiegi kosmetyczne wykazują w tym przypadku o wiele mniejszą skuteczność. Laserowe zamykanie naczynek polega na skierowaniu wiązki lasera na tzw. pajączki. Dzięki temu stają się one mniej widoczne i ulegają zamknięciu. Zamykanie naczynek na twarzy, szyi lub kończynach cieszy się coraz większą popularnością, gdyż efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Dla wzmocnienia rezultatów zazwyczaj zalecana jest seria zabiegów. Kwestia ta zawsze wymaga jednak wcześniejszej konsultacji z dermatologiem.

Zamykanie naczynek laserem VariLite

Laser VariLite jest bardzo nowoczesnym urządzeniem diodowym, służącym do zamykania naczynek oraz zmniejszania zaczerwienienia na twarzy, szyi, dekolcie oraz nogach. Zamykanie naczynek laserem VariLite jest więc szansą na gładką skórę o równomiernym kolorycie i bez żadnych skaz. Laser ma szerokie zastosowanie, gdyż można go stosować także przy leczeniu egzemy, łuszczycy czy trądziku różowatego. Z tego powodu laser diodowy cieszy się ogromną popularnością wśród dermatologów i jest powszechnie stosowany w klinikach dermatologicznych. Zamykanie naczynek laserem VariLite daje natychmiastowe efekty – bezpośrednio po zabiegu zaczerwienia są wyraźnie zredukowane, a liczba rozszerzonych naczynek widocznie zmniejszona. Pełne efekty zauważalne są w ciągu miesiąca od zabiegu, gdy podrażniona laserem skóra całkowicie się wygoi.

Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu?

Zamykanie naczynek laserem jest nowoczesną metodą leczenia, która daje szybkie i trwałe rezultaty. Jednakże światło lasera powoduje lekkie uszkodzenie tkanek i podrażnienie skóry. Miejscowe zaczerwienienie czy pieczenie skóry jest więc całkowicie normalnym skutkiem ubocznym zabiegu. Aż do momentu całkowitego wygojenia się rany, warto zrezygnować z kosmetyków zawierających w swoim składzie alkohol. Polecane są łagodne preparaty na bazie naturalnych składników. Do przecierania skóry warto stosować miękką ściereczkę lub gaziki. W trakcie gojenia się rany należy unikać słońca i zrezygnować z solarium.

Kto powinien zrezygnować z zabiegu laserowego zamykania naczynek?

Zamykanie naczynek na twarzy przy pomocy lasera to nowoczesny zabieg, który ma jednak pewne ograniczenia. Z tego powodu decyzję o jego przeprowadzeniu, w oparciu o wywiad i oględziny skóry, zawsze podejmuje lekarz dermatolog. Laserowe zamykanie naczynek nie może zostać wykonane u osób cierpiących na chorobę nowotworową czy zaawansowaną cukrzycę oraz przyjmujących leki na rozrzedzenie krwi. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również okres ciąży, epilepsja czy mechaniczne uszkodzenia tkanki znajdującej się w pobliżu zmian skórnych wymagających leczenia. Terapia może być stosowana tylko wówczas, gdy ustąpią wspomniane dolegliwości czy schorzenia.

Laserowe zamykanie naczynek to szansa na szybką poprawę wyglądu skóry i trwałe wyleczenie pękających naczynek. Wspomniany zabieg jest w pełni bezpieczny oraz bezbolesny dla pacjenta. Z pewnością warto zdecydować się na zamykanie naczynek laserem VarLite, szczególnie jeśli doraźne metody leczenia okazują się niewystarczające.

Źródło: klinikakrajewski.pl – chirurgia plastyczna Warszawa

Related Articles

Kiedy lekarz zleci wykonanie USG węzłów chłonnych?

Redakcja

Muzyk – zawód narażony na problemy ze słuchem

Redakcja

Licówki porcelanowe – kiedy warto je wykonać?

Redakcja

Dodaj komentarz