Biznes Technologie

Kompresory tłokowe – do małych zakładów i warsztatów

W wielu małych zakładach przemysłowych oraz warsztatach również występuje zapotrzebowanie na sprężone powietrze. Zamiast inwestować w drogi sprzęt, warto jest wybrać kompresory tłokowe.

Kompresor tłokowy – metoda na posiadanie własnego sprzętu w mniejszych firmach i warsztatach

Gros przedsiębiorców, którzy prowadzą niewielkie, czasem rodzinne zakłady czy firmy produkcyjne stoi przed dylematem zakupu sprężarki. Jednakże ceny, jakie należy uiścić za sprzęt o bardzo dużej mocy są kosztem, który raczej nie zwróci się tego rodzaju podmiotom. Będąc realistą, warto jest oszacować ilość sprężonego powietrza, jaka potrzebna jest w danym miesiącu. W przypadku, gdy jest ona stosunkowo niewielka, należy pokusić się o zakup sprzętu o zdecydowanie mniejszej mocy i gabarytach.

Za tego typu działaniem przemawiają przynajmniej dwa aspekty, pierwszy polega na tym, iż w wielu małych zakładach i warsztatach zapotrzebowanie na sprężone powietrze nie musi występować codzienne, jak również w tak dużej ilości, jak ma to miejsce w ogromnych firmach, skupiających się na międzynarodowej lub ogólnopolskiej produkcji. Drugim aspektem jest fakt, iż niektóre zakłady i firmy usługowe czy produkcyjne nie muszą budować sprężarkowni, ponieważ jest to inwestycja z góry skazana na nierentowność.

Sprężarki tłokowe – dostosowane do potrzeb małych warsztatów i firm produkcyjnych

Warto dodać, iż koszty zakupu parku maszynowego o dużej mocy są dość wysokie, poza tym, tego typu urządzenie zajmuje sporo miejsca. Jeśli, przeliczając zapotrzebowanie na sprężone powietrze, ustali się, iż jest to ilość znikoma lub bardzo mała, to warto jest wybrać kompresory tłokowe. Ich zaletą są mniejsze gabaryty, jak również relatywnie niższa moc działania, która i tak pokryje potrzeby małych zakładów i warsztatów. Ponadto, sprężarki tłokowe są doskonałym wręcz rozwiązaniem dla firm, które prowadzą kilka rodzajów działalności gospodarczej, zaś sprężone powietrze jest im potrzebne tylko w wybranych miesiącach w roku kalendarzowym.

Zalety kompresorów tłokowych dla małych przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych, z relatywnie niskim zapotrzebowaniem na sprężone powietrze

Nowoczesne sprężarki tłokowe, pochodzące od światowej klasy producentów, warto jest nabywać wyłącznie u autoryzowanych dystrybutorów systemów wytwarzania sprężonego powietrza. W przeciwnym razie, można otrzymać urządzenie nie spełniające wymagań i oczekiwań klienta. Tym, co wyróżnia zaawansowany technologicznie sprzęt w postaci sprężarek tłokowych jest bogata tradycja tworzenia tego typu urządzeń, dostosowanie ich do wybranej grupy podmiotów gospodarczych – w tym wypadku małych przedsiębiorstw, jak również generowanie takiej mocy, która odpowiada odbiorcom z różnych sektorów przemysłu, w których pojawia się zapotrzebowania na małą ilość sprężonego powietrza. Dedykowane niewielkim zakładom i warsztatom sprężarki tłokowe osiągają maksymalne ciśnienie robocze w granicach 420 barów. Tego typu ciśnienie w pełni pokrywa zapotrzebowania na małą produkcję lub świadczenie drobniejszych usług.

Cechami świadczącymi o zaawansowanej konstrukcji i doskonałych parametrach sprężarek tłokowych jest ich prosta budowa oraz łatwa obsługa. Ponadto, sprzęt tego rodzaju można wykorzystać we współczesnym przemyśle, ponieważ jest on bardzo nowoczesny, wydajny i energooszczędny. Renomowani dystrybutorzy systemów wytwarzania sprężonego powietrza są w stanie dobrać taki rodzaj kompresorów tłokowych, który w 100% pokryje dzienne zapotrzebowanie na sprężone powietrze. Można wyróżnić tutaj trzy podstawowe typy kompresorów tłokowych. Należą do nich sprężarki serii A o mocy 1,5 – 3,8 kW i ciśnieniu pracy 10 – 15 barów, jak również sprężarki serii A-O o mocy 1,1 – 3,8 kW i ciśnieniu pracy 7 – 10 barów oraz sprężarki serii A-Tower o mocy 3,0 – 11,4 kW i ciśnieniu pracy 10 – 15 barów.

Sprężarki tłokowe w 100% spełniają swoje zadanie, a jednocześnie będą stanowić odpowiedź na zapotrzebowanie firm, w których ilość sprężonego powietrza jest relatywnie niższa, niż w przypadku ogromnych przedsiębiorstw.

Źródło: ALMIG – kompresory i sprężarki powietrza

Related Articles

Garland BIG DRIPPA – charakterystyka i zastosowanie systemu nawadniającego

Redakcja

Czy niszczarki biurowe sprawdzą się w Twojej firmie?

Redakcja

W jaki sposób działają czujniki pojemnościowe?

Redakcja

Dodaj komentarz